Začněte s alternativními metodami

Začněte s alternativními metodami

Výborná káva nemusí nutně pocházet z drahého kávovaru. Ba naopak, klasická příprava espressa často pohřbí drtivou většinu vůní a jedinečných tónů, které kvalitní zrnková káva nabízí. Pokud svým chuťovým buňkám chcete všechny tyto benefity dopřávat, alternativní metody přípravy kávy vás jistě budou bavit. Takovou rozmanitost vám totiž žádný kávovar nikdy nenabídne. S každou jednotlivou metodou získáte z šálku kávy naprosto jiný prožitek. V tomto článku vám přiblížíme všechny typy alternativních metod, díky kterým si dokážete připravit dokonale jemnou kávu plnou chutí a vůní z pohodlí domova. Pokud tedy nejste fanoušci latte, cappuccina či jiných nápojů s mlékem, můžete na kávovar klidně i úplně zapomenout. Mimo jiné, všechny sady pro alternativní metody přípravy kávy, které vám níže představíme, jsou velmi vhodné i jako dárek. 

French press 

Začneme tou nejjednodušší a nejznámější variantou. French Press by měl mít doma každý, kdo má blízko ke klasickému turkovi. Tato příprava je totiž mnohem kvalitnější a chutnější. Věřte, že i toho nejzatvrzelejšího milovníka turecké kávy French press velmi příjemně překvapí. Postup přípravy je navíc opravdu jednoduchý a není k tomu potřeba nic zvláštního. Ve FrenchBoxu najdete všechno důležité - dokonce i ruční mlýnek na kávová zrnka. Pokud se pro tuto variantu rozhodnete, určitě si přečtěte náš návod, jak udělat skvělý French Press.

Coffee Source - Frenchbox

Moka konvička

V případě, že máte rádi spíše menší silnou kávu, bude pro vás moka konvička ideálním řešením. Její příprava je jednoduchá, celý postup navíc vysvětlujeme na našem blogu, proto se nemusíte bát, že byste to nezvládli. Obrovskou výhodou této metody je hlavně to, že není nutné, dělat si hlavu ze složitých poměrů. Moka konvičky mají všude rysky, což práci ještě více ulehčuje. Síla výsledného nápoje se přirovnává k espressu, ale nebojte, objem vůní a rozmanitých chutí s moka konvičkou zůstává. MokaBox, stejně jako FrenchBox, obsahuje vše, co budete k přípravě potřebovat. 

Coffee Source - Mokabox

Aeropress

Tato velice unikátní a trochu složitější alternativa překapává vzniklou kávu přímo do hrnečku, proto je to velmi příznivá metoda v případě, že potřebujete pouze jeden šálek. Výsledný nápoj vyniká svou svěžestí, zemité tóny se jakýmsi zázrakem téměř ztratí. Aeropress se může připravit dvěma způsoby. Oba ovšem spočívají v pístu, který tlakem dovede kávu k filtraci. V případě, že se rozhodnete pro Aeropress, podrobný návod k jeho použití najdete ve videu, kde celý postup názorně vysvětlujeme. A s výbavou si hlavu také lámat nemusíte, AeroBox vám poskytne vše od A do Z.

Coffee Source - Aerobox

Hario V60

V neposlední řadě si můžete kávu připravit také pomocí dripu. Překapávaná káva se díky DripBoxu dost možná stane vaším oblíbeným rituálem. Tato alternativní metoda odhalí téměř kompletní chuťový profil, proto se velmi často využívá pro prvotní degustování nových kávových zrn před uvedením na trh. Výsledná překapávaná káva je z V60 hlavně velmi čistá a bez zbytkové sedliny, kterou například u French Pressu potkáte naprosto běžně. Ocení ji pravděpodobně všichni, kteří si chtějí proces přípravy kávy maximálně užít a objevit všechny lahodné chutě kvalitních kávových zrn.

Coffee Source - Dripbox

Co všechno najdete v dárkových boxech od Coffee Source?

Vyberte si mezi výše zmíněnými metodami a nechte si doručit vše, co pro danou přípravu potřebujete. Naše dárkové sady mimo hlavních nezbytností obsahují i plecháček, ruční mlýnek, vysoce kvalitní kávová zrnka podle aktuálního výběru, odměrku na kávu a také semínka kávovníku. V případě filtrovaných metod (Aeropress a V60) v balíčku najdete i baristické papírové filtry. Jednoduše vše, co z vás rázem udělá plnohodnotného domácího baristu.