Baristické kurzy pro začátečníky i pokročilé

Baristické kurzy pro začátečníky i pokročilé

Chcete se stát mistrem kávy nebo latte artu? Žádný učený z nebe ještě nespadl, a proto jsme tu my. V Coffee Source vás o kávě naučíme vše od A až do Z. Vyberte si z našich baristických kurzů, které jsou určené pro úplné začátečníky, ale i pro ty, co už o kávě něco vědí a staňte se tak profesionálem v přípravě kávových nápojů. Pokud nevíte, jaký kurz by pro vás byl ten pravý, čtěte dál.

Jaké kurzy v Coffee Source nabízíme?

Všechny kurzy zaštiťují zkušení profesionálové, proto si můžete být naprosto jisti, že po jejich absolvování budete nabití informacemi a cítit ještě větší nadšení do přípravy kávy než kdy jindy.

Průběh baristických kurzů

Home barista ESPRESSO

Jak už z názvu vyplývá, toto školení je primárně pro následné domácí využití. Hodí se pro všechny milovníky kávy, kteří se nespokojí s obyčejným turkem. Pokud mezi ně patříte i vy nebo někdo z vašich blízkých, rozhodně neváhejte. 

V tomto 3 hodinovém kurzu se naučíte základní terminologii baristy, získáte pojem o zpracování kávových zrn a o jejich druzích a následně se seznámíte s kávovarem. Pod dohledem profesionálů, kteří vám budou celou dobu nápomocni, budete trénovat tvorbu lahodného espressa. Ve chvíli, kdy si tuto techniku osvojíte, se přesunete k základům šlehání mléka a budete si tak moct vyzkoušet i slavný latte art (malování mléčnou pěnou do šálku s espressem). Nemine vás však ani čištění kávovaru. Zkrátka se naučíte vše, co je potřeba k ohromení vaší domácnosti výbornou kávou.

Coffee Source - kurzy

Professional barista ESPRESSO

Tento kurz vám otevře dveře do světa profesionálních baristů. Jestliže jste vždy toužili po práci v hezké kavárně nebo si dokonce otevřít svou vlastní, s tímto kurzem nešlápnete vedle. Professional barista ESPRESSO je 7 hodinový kurz, kde se dozvíte skutečně užitečné informace o průběhu pěstování kávy a následně jejího zpracování. S našimi profesionály se společně podíváte například i na důležité základy cuppingu, naučíte se dobře pracovat s kávomlýnkem a nebude chybět ani praxe v přípravě mléčných nápojů. Po tomto školení budete tedy ovládat i základy latte artu, které se vám v kavárně budou opravdu hodit. 

Coffee Source - kurzy

Home barista FILTER

Na oblíbené alternativní metody jsme nemohli zapomenout, a proto vznikl tento kurz. Na tomto kurzu se budete učit, jak kávu správně ochutnávat, poznávat, zdali je pro filtrované metody vhodná a v neposlední řadě se také zaměříte na poměry extrakcí. Po důležité teoretické části se přesunete k praxi. Tento kurz vás naučí, jak kávová zrna správně namlít (nastavení mlýnku + jednotlivé hrubosti mletí) a dále se naučíte připravovat V60, Aeropress a také French Press. Všechny tyto alternativy jsou vhodné do domácího prostředí, ale v kavárně byste s nimi také zazářili. Tento kurz je proto vhodný jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé baristy, kteří touží po rozšíření znalostí. O filtrovanou kávu je mezi lidmi větší a větší zájem, proto je dobré tyto znalosti, které vám tímto kurzem nabízíme, mít. 

Coffee Source - kurzy

Latte art

Flat white s obrázkem chutná prostě lépe. Ať už jste v oblasti přípravy mléčných nápojů úplný začátečník nebo chcete své dovednosti značně prohloubit, budete tu správně. Co vás v tomto kurzu čeká? V krátkosti si osvěžíte práci s kávovarem, dozvíte se základní terminologii latte artu, seznámíte se se všemi typy kávových nápojů s mlékem a naučíte se je správně připravovat. Z tohoto 3 hodinového školení budete odcházet jako mistr šlehání mléka a budete mít velmi dobře našlápnuto v baristické kariéře.

Coffee Source - kurzy

Všechny tyto kurzy jsou organizovány v naší pražské pražírně ve Štěrboholech, kde se vám budeme maximálně věnovat. Snažíme se o velice individuální přístup, proto můžete očekávat opravdu nízký počet volných míst. Díky tomu se budete moct soustředit a my vám věnujeme tolik pozornosti, kolik jen bude v našich silách. A nezapomeňte, že tyto kurzy mohou skvěle fungovat i jako dárek. Zážitek nebo vzdělání stejně vždy potěší nejvíce.